КП «ЖЕО №2» просить не поширювати чутки про припинення обслуговування житлових будинків

КП «ЖЕО №2» просить не поширювати чутки про припинення обслуговування житлових будинків
  • Опубліковано: 20.02.2020, 15:15

Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна організація №2" Полтавської міської ради наполегливо просить не поширювати чутки про припинення обслуговування житлових будинків.

Так, рішенням Виконавчого комітету Полтавської міської ради №68 від 04.04.2018 КП «ЖЕО №2» визначено виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та встановлено тарифи на послуги окремо по кожному будинку.

Перелік будинків, що обслуговується та актуальну інформацію про підприємство завжди можна знайти на сайті останнього http://www.z2.poltava.ua/.

Згідно із статтею 3-1 прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 09.11.2017 № 2189-VIII КП "ЖЕО №2" надаватиме послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

Припинення надання КП "ЖЕО №2" послуг можливе виключно у випадку волевиявлення співвласників самих будинків (якими є власники квартир та нежитлових приміщень у ньому) а саме обрання ними форми управління:

1) управляти будинком самостійно;

2) обрати управителя та укласти з ним договір про управління багатоквартирним будинком;

3) направити до органу місцевого самоврядування протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку із проханням призначити управителя на конкурсних засадах;

4) створити ОСББ

А також, орган місцевого самоврядування самостійно має право провести конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку у якому співвласники самостійно не визначилися із формою управління.

При цьому, конкретних (граничних) строків для прийняття співвласниками рішенням щодо форми управління закон не містить.

Детальніше: «Вибір оптимальної форми управління багатоквартирним будинком»

http://www.minregion.gov.ua/press/news/vibir-optimalnoyi-formi-upravlinnya-bagatokvartirnim-budinkom/

Станом на сьогодні співвласники будинків, які визначилися самостійно із формою управління своїх будинків забирають їх у КП "ЖЕО №2" для самостійного обслуговування.

Конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку у м. Полтаві не проведений.

Слід вказати, що чинне законодавство України не містить таких повноважень органів місцевого самоврядування в т.ч. Полтавської міської ради як то припинення надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій їх виконавцем тощо.

Отже, КП "ЖЕО №2" не має ані юридичних, ані фактичних підстав «перестати обслуговувати будинки», оскільки цьому передує чітко визначений законодавчий механізм.

Автоматичного входження /приєднання будинків в ОСББ законом взагалі не передбачено.

Співвласники будинків, виключно самостійно приймають рішення щодо управління своїми будинками (окрім випадку проведення конкурсу органом місцевого самоврядування).

КП "ЖЕО №2" працює в звичайному режимі, майже 600 працівників щодня виконують роботу направлену на обслуговування житлових будинків.

Тим більше, слід не забувати, що КП "ЖЕО №2" це юридична особа, яка сплачує податки та збори у бюджет, заробітну плату та не може в одну мить за чиїмсь бажанням «припинити існувати».

Також, КП "ЖЕО №2" наголошує, що готове на плідну співпрацю зі співвласниками будинків та головами уже створених ОСББ та просить не поширювати неправдиву інформацію про роботу підприємства.