І знову про обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання!

І знову про обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання!
  • Опубліковано: 20.02.2020, 15:35

КП "ЖЕО №2" з метою уникнення інформаційних маніпуляцій та перекручувань фактів повідомляє, що чинне законодавство чітко визначає хто та за чий рахунок проводить технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання (ст. 14, 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 09.11.2017 №2189-VIII).

Так, обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання здійснюється за рахунок співвласників багатоквартирного будинку (власників квартир та нежитлових приміщень) → особою визначеною такими співвласниками:

1) або суб’єктом, що має дозвіл на виконання таких робіт (будь-яким, не обов’язково оператором ГРМ)

2) управителем, який укладає договір з суб’єктом, що має дозвіл на виконання таких робіт (будь-яким не обов’язково оператором ГРМ) (у цьому варіанті у співвласників додаткові витрати на відшкодування витрат управителя на забезпечення укладення та виконання ним договору)

У Кодекс газорозподільних систем, яким у своїй діяльності повинен керуватися Оператор ГРМ, також винесено зміни та з 01.05.2019 вказано у абзаці 3 пункту 2 глави 1 розділу III , що технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками, і суб’єктом, що має право на виконання таких робіт.

З нормативними документами у редакціях чинних станом на дату посилання на них можна ознайомитися у вільному доступі на сайті Верховної ради України у розділі «Законодавство».

КП "ЖЕО №2" автоматично не набув статусу «управителя багатоквартирного будинку» оскільки існує чітко визначена законодавча процедура (ст. 9, 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку").

У тарифі на послуги з утримання будинків споруд та прибудинкових територій, які наразі надає КП "ЖЕО №2" не перебачено витрат на обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та не може бути передбачено (зміни у законодавстві з 10.06.2018).

Верховний суд постановою від 09.07.2019 відмовив АТ «Полтавагаз» у задоволенні позову щодо зобов’язання КП "ЖЕО №2" укласти договір на експлуатацію газових мереж у багатоквартирних будинках.

Жодного договору КП "ЖЕО №2" про обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання не укладало та укласти не може, бо відсутні правові підстави (ст. 14,20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", абзац 3 пункту 2 глави 1 розділу III Кодексу газорозподільних систем).

КП "ЖЕО №2" не є балансоутримувачем багатоквартирних будинків (підстава: Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", постанова Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 №301, рішення Полтавської міської ради).

Довідково: поняття балансоутримувач будинку у законодавстві про житлово-комунальні послуги з 10.06.2018 відсутнє.

Офіційна заява, як засіб вирішення проблеми, не може містити неправдивих відомостей та вводити в оману як державні і правоохоронні органи так і мешканців міста.