БОРОТЬБА З БОРЖНИКАМИ ТРИВАЄ!

БОРОТЬБА З БОРЖНИКАМИ ТРИВАЄ!
  • Опубліковано: 19.04.2021, 14:27

КП "ЖЕО №2" ПОВІДОМЛЯЄ, ЩО БІЛЬШЕ 10 ТИС АБОНЕНТІВ МАЮТЬ ЗНАЧНУ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ .

У Верховній Раді України пропонують посилити відповідальність за несплату житлово-комунальних послуг, обмеживши права боржників.

Про це йдеться в проєкті закону №3613 про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг.

Відповідно до пропонованих змін, заборгованість споживачів, які протягом одного місяця, з моменту перевищення встановленої Кабміном загальної суми заборгованості за видами житлово-комунальних послуг перед відповідним управителем, виконавцем послуги, не уклали договір про реструктуризацію заборгованості та не сплачують поточних платежів, стягується за рішенням суду.

Більше того, змінами до Закону України «Про виконавче провадження» буде передбачено, що за наявності заборгованості зі сплати житлово-комунальних послуг, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці – державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

1. про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги у повному обсязі;

2. про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги у повному обсязі;

3. про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії – до погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги у повному обсязі;

4. про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги у повному обсязі.

Також передбачені штрафи для злісних неплатників. Зокрема, за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% суми заборгованості, а якщо йдеться про 3 роки – то передбачено штраф у розмірі 50% суми заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

КП "ЖЕО №2" наразі подано до суду заяв про стягнення заборгованості на суму 7 млн грн.

Процедура судового стягнення боргу збільшує його на 30% ( судовий збір, штрафні санкції, виконавчий збір тощо).

Тому КП "ЖЕО №2" радить споживачам не чекати на судові позови, а оплатити заборгованість, адже сплата боргів напряму впливає на можливість функціонування підприємства, надання ним якісних послуг.